CHP İl Başkanları Toplantısı başladı

CHP Genel Merkezi’ndeki vilayet liderleri toplantısı, saat 12.45’te Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Basına kapalı toplantıda, “CHP’de değişim” davetleri ve Kurultay takvimi ele alınacak, seçim sonrası kıymetlendirme yapılacak.

CHP’nin birtakım vilayet başkanları, toplantı öncesi parti genel merkez binasına girerken basın mensuplarına gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“CHP’DE DEĞİŞİM YERİ, DELEGELER VE KURULTAYDIR”

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun “Genel Lider seviyesinde bir değişim olabilir.” açıklamasının hatırlatılması üzerine, “O, Sayın İmamoğlu’nun kendi fikri lakin bizlerde değişim yeri delegeler ve kurultaydır. Burada delegelerimiz nasıl bir karar verir, o halde hareket edilir.” dedi.

“MEDYA ÖNÜNDE PARTİNİN TARTIŞILMASINI YANLIŞSIZ BULMUYORUM”

CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, birtakım vilayet liderlerinin, “İmamoğlu’nun değişim davetlerinin medya üzerinden olmaması gerektiğini” savunduğunun hatırlatılması üzerine, şu tabirleri kullandı:

“Cumhuriyet Halk Partisi esaslı bir parti. Yüzyıllık bir partiyiz, geleneği olan bir partiyiz. Cumhuriyet Halk Partisinde bir değişim olacaksa bu örgütlerinde, partinin yetkili konseylerinde tartışılır, konuşulur ve partimizin aklıyla vicdanıyla bir karara varılır. Medya önünde partinin tartıştırılmasını yanlışsız bulmuyorum. Açıkçası bunun hem partimize hem de ülkemize ziyan vereceğini düşünüyorum. Onun için medya üzerindeki tartışmaları gerçek bulmadığımı tabir etmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir