Cumhuriyet, Ekşi Sözlük’e akılalmaz cinsel istismar iddialarını sordu: ‘Kanıt da var ama korkmuyorum’

18 Eylül akşamı, Ekşi Kelamlık isimli sitede itirafta bulunan ‘Krneac lrkam’ kullanıcı ismine sahip olan bir şüphelinin, 7 yaşındaki bir çocuğu nitelikli cinsel istismara maruz bırakması ile ilgili yazdığı cümleler kamuoyunun reaksiyonunu çekti. Kuşkulu, gelen yorumlara ithafen, yurtdışında yaşadığını belirterek ‘korkmuyorum, rahatım’ sözlerini kullandı.

KULLANICILARDAN SERT TEPKİ

Ekşi Kelamlık kullanıcıları ise şüphelinin yazdığı cümlelere sert reaksiyon gösterdi:

‘İfşa edilmeli ve yargılanmalıdır. Yurt dışında yaşadığını ve bu yüzden çok rahat olduğunu söylüyor. Bunu ifşa edebilecek bir kelamlık müellifi var mıdır?’

‘Yazdığı trolce bile olsa mutlaka tutuklanması gereken bir sapık. Umarım savcılar çabucak harekete geçer.’

EKŞİ KELAMLIK İDARESİ, CUMHURİYET’E KARŞILIK VERDİ

Cumhuriyet, olayın aydınlatılması ve çocuğun yüksek faydasının korunması nedeni ile Ekşi Kelamlık idaresi ile bağlantıya geçti. İdare ise sorulan ‘Bu kullanıcı ile ilgili harekete geçtiniz mi?’ sorusuna aşağıdaki karşılığı vermekle yetindi:

“İlgili kullanıcının üyeliği kelamlık moderatörleri tarafından kapatılmış, içerik ise silinmiştir. Bu zihniyette bir profil ve içeriklerin Ekşi Sözlük’teki barındırılması mümkün değildir.  Bahisle ilgili tarafımıza ulaştığınız için teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir