Galatasaray’ın Avrupa yolculuğundaki muhtemel rakipleri

Galatasaray, 25/26 Temmuz’daki Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Tipi’yle Avrupa macerasına başlayacak. Aslan’ın Devler Ligi’nde kümelere kalması için evvel bu tipi, akabinde 8/9 Ağustos’taki 3. Ön Eleme Cinsi’ni, son olarak da 22/23 Ağustos’taki Play Off Tipi’ni geçmesi gerekiyor.

Ancak bu çeşitlerden rastgele birinde elenmek, Avrupa’ya veda manasına gelmiyor. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi elemelerindeki bir çeşidi geçemediğinde, evvel Avrupa Ligi’ndeki eleme tiplerine katılacak.

EN AZ 6 MAÇ GARANTİSİ

Buradan da Avrupa Ligi kümelerine katılma talihi bulunan Sarı-Kırmızılılar, olur da yeniden elemeleri geçemezse, bu kere yoluna Konferans Ligi’nde devam edecek. Yani Cim Bom’un, bu yaz UEFA’nın rastgele bir tertibinde küme basamağına kalması yahut Avrupa’ya büsbütün havlu atması için kesinlikle 3 eleme tipine çıkması, yani 6 maç oynaması gerekiyor.

GEÇ KALMAK İSTEMİYORLAR

Süper Lig şampiyonluğunun akabinde liderden idare heyetine, teknik takımdan futbolculara kadar yeni maksadı Avrupa olarak koyan Sarı-Kırmızılılar, işte bu elemeleri sıkıntısız atlatmak için en güçlü kadroyu en kısa müddette kurmanın hazırlığı içerisinde.

Geçen sezonki ertelenen kongre süreci ve gecikmeler sebebiyle en kıymetli transferleri lakin 8 Eylül’e yetiştirebilen Galatasaray İdaresi, bu kere elini çabuk tutarak, 25/26 Temmuz’daki birinci Avrupa kupası maçına kadar ekibi büsbütün hazır hale getirmeye çalışacak.

MUHTEMEL RAKİPLER NETLEŞİYOR

2. Ön Eleme Tipi’ne seri başı olarak katılacak olan Galatasaray’ın olası rakipleri yavaş yavaş netleşiyor. 1. Tıp’tan gelme ihtimali bulunan takımlardan kimileri; Maccabi Haifa, Hacken, Farul Constanta, Qarabağ, Ferençvaroş, Rakow, Astana, Slovan Bratislava, Olimpija Ljubljana, BATE Borisov ve Sheriff Tiraspol düzeyinde.

Sarı – kırmızılıların, kulübün efsane ismi Gheorghe Hagi’nin ekibiyle da karşı karşıya gelme ihtimali var.

3. Tıp’ta ise hem AEK hem de Sparta Prag’ın puanları Galatasaray’dan düşük olduğu için Aslan tekrar seri başı olacak. Play-Off’a ise 8 grup kalacak ve 4’ü kümelere bilet alacak. Burada da Antwerp’in puanı Cim Bom’dan daha düşük. Puanı Galatasaray’dan yüksek 3 kadro bulunuyor. Bu da Cim Bom’un tekrar seri başı olacağı manasına geliyor. Yani Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalma ihtimali çok yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir