İYİ Partili Şeref Menteşe’nin adaylığı düşürüldü

Nurhan İÇMEZ / TOKAT (İGFA) – Tokat’ta mahallî seçimlerin yazgısını belirleyecek bir gelişme yaşandı. İYİ Parti tarafından Tokat Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Onur Menteşe’nin adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürüldü. Bu karar, siyasi kulislerde ve seçmenler ortasında büyük yankı uyandırdı.

ADAYLIK NEDEN REDDEDİLDİ?
Gurur Menteşe’nin adaylığının reddedilme sebebiyle ilgili YSK’dan ayrıntılı bilgi verilmedi. Lakin bu cins kararların çoklukla adayların maddelere uygunluk durumlarıyla ilgili olduğu biliniyor.

TOKAT SEÇİMLERİ NE DURUMDA?
Onur Menteşe’nin adaylığının düşürülmesi, Tokattaki mahallî seçim dinamiklerini değiştirebilir. YETERLİ Parti’nin bu gelişme karşısında nasıl bir strateji izleyeceği ve mahallî seçmenlerin yansısının ne olacağı merak konusu.

YENİ ADAY HAKAN KARAGÖLLÜ
Gurur Menteşe’nin adaylığının düşürülmesi nedeni ile yeni adayın Hakan Karagöllü olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Menteşe açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Biz birilerinin adamı olmadık asla olmayız; tarafımız ve maksadımız muhakkaktır bizim. Biz inandığımız doğruları konuştuğumuz için güçlüyüz. Biz bir makama gelmek için değil, her yerde ve her vakit doğruları konuşuyor, sessiz çoğunluğun sesi oluyoruz. Bizim karşımıza Tokat’a dair projeleri, bilgi ve vizyonları ile çıkamayanların bizi susturmak için etik olmayan yol ve prosedürlere başvuruyor olmaları bizi yıldırmıyor, daha çok kamçılıyor.

Biz Ayak oyunları bilmeyiz, geriden iş çevirmeyiz, hedef birliği içerisinde olduğumuz beşerlerle yol yürümeye devam ederiz. Bizim Belediye Lider adaylığımızın önünü kesmek kimlerin işine fayda sorusuna verilecek yanıt oynanan kirli oyunun mimarlarının kimler olduğunu anlamamızı kolaylaştırır.

Bizim tek cürmümüz, biz kazanan Tokat olsun istiyoruz. !”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir