Öğrenciler için buğday hasatı

İlçe merkezine 10 kilometre aralıktaki Kabazlı Şehit İsmail Yavuz Birinci ve Ortaokulu Müdürü Yakup Ateş, 2 yıl evvel okula ilişkin 8 dönümlük yere buğday ekmeye başladı. Yaz tatilinde buğday biçip, gelir elde eden Ateş, bu yıl da birebir uygulamaya devam etti. Tek başına tarla sürüp, hasat yapan Ateş, kazandığı geliri okula ve gereksinim sahibi öğrencilere harcıyor.

’11 KÖYDEN 245 ÖĞRENCİMİZ VAR’
Bu yıl 3 ton buğday elde ettiğini anlatan evli ve 3 çocuk babası Yakup Ateş, “2021 yılından beri okulumuzun bünyesinde olan bir yerimiz var. Bu araziyi çocuklarımız için istekli olarak ekiyorum, biçiyorum. Onlar tatillerini yaparken; ben de okulumuzu öğrencilere hazırlamak ismine çalışmalar yapıyorum. Tarlamızı grup biçiyor, bu biçimde kıymetlendiriyoruz. Bu tarladan minik de olsa gelen geliri, eylül ayında imkânı olmayan öğrencilerimiz için kullanacağız. Onların kırtasiye gelirlerine harcıyoruz. Farklı projelerde kullanıyoruz. 11 köyden 245 öğrencimiz var. Okulumuzdaki öğrencilerimizin de maddi yeterlilikleri belli” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMAK, GÖREVİM’
Yaz devrinde evrak işleri dışında bir iş olmadığını belirten Ateş, “Hem okulumuza katkı sağlıyorum hem de vaktimi hoş geçiriyorum ve bu formda keyifli oluyorum. Ülkemizin geleceği olarak gördüğüm, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çalışmak; benim için bir misyondur. Çalıştığım sürece memnun oluyorum. En hoş tatilim; yaptığım projelerin sonuç vermesi. Çocuklar ismine yaptığım projeler sonuç verince, onların memnunluklarını gördüğün an, kendimi en büyük tatili yapmış sayıyorum. Bir eğitmenin en değerli hedefi; çocukları vatana, millete ve bayrağa yakışır formda yetiştirmektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir