Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık’a saldıran şüpheli, darbettiği isimlerden şikayetçi oldu

Piiz kümesinin davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz‘u darbeden kuşkulu Bilge Kaan K., kendisine hakaret ettikleri argümanıyla iki isimden şikayetçi oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan kuşkulu Bilge Kaan K.’nin emniyet ve sorgu hakimliğindeki tabirine ulaşıldı. Arkadaşı Erdinç Ö., Dilara Ü. ve Ayşegül A. ile 15 Aralık’ta Tunus Caddesi’ndeki cümbüş yerine gittiklerini, gecenin ilerleyen saatlerinde arkadaşı Erdinç Ö.’nün ayağına basıldığını söz etti. Bunun üzerine müştekilerle ortalarında arbede olduğunu savunan kuşkulu, ardından müşteki Oğuzhan Oğuz ve Mehmet Dudarık’ın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldıklarını söyledi. 

Kendilerine kelamlı ve fizikî tacizde bulunulduğunu tez eden kuşkulu, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımın yanında bulunduğum esnada şahıslar bana, ‘Erkeksen dışarı gel lan’ halinde hakaretlerde bulundular. Ben de alkolün tesiriyle sinirlerime hakim olamadım ve Oğuzhan’a yumruk savurdum. Dışarı çıktımızda Mehmet Dudarık telefon ile görüşüyordu. Karşısındaki şahsa ‘Çabuk gelin, şunlar kim olduğumuzu öğrensinler’ formunda telaffuzlarda bulunduğunu duydum. Ani bir kızgınlık ve Mehmet isimli şahsın beni tahrik etmesi sonucu şahsa yumruk savurdum. Mehmet isimli şahıs çabucak kendini yere attı ve yerde bulunduğu esnada ağır hakaretler etmeye devam etti. Mehmet isimli şahıs yerde bulunduğu esnada sakin olması gerektiğini söyleyerek hırpaladım.”

Çevredeki vatandaşların ortaya girmesiyle arbedenin yatıştığını anlatan kuşkulu Bilge Kaan K., olayın daha büyümemesi için arkadaşlarıyla cümbüş merkezinin bulunduğu yerden ayrıldıklarını söyledi.

Pişman olduğunu söyleyen kuşkulu, “Asla kasti olarak yaralama ve vurma üzere bir niyetim yoktur. Her ne kadar olay karşı tarafın kışkırtması sonucunda meydana gelmişe de yaşanan bu olaydan ötürü çok pişmanım. Husus ile ilgili Oğuzhan Oğuz ve Mehmet Dudarık’tan davacı ve şikayetçiyim” sözlerini kullandı.

“Elim geldi”

Şüpheli, nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sözünde ise cümbüş yerine girdiğinde arkadaşlarının müştekilerle tartıştığını gördüğünü aktardı.

Olayın aslını öğrenmek için yanlarında gittiğinde müştekilerin kendisine küfrettiğini savunan Bilge Kaan K., “Dışarıda müştekilerden biri telefonla görüşüp ‘Çabuk gelin’ biçiminde konuşmaya devam edince ben de elindeki telefonu almaya çalışırken elim yüzüne geldi. Düşerken de küfür etmeye devam edince bir iki tane yumruk savurdum” dedi. 

Olayın akabinde gözaltına alınan Bilge Kaan K., emniyetteki süreçlerin akabinde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmış, yaralanan Mehmet Dudarık ise İbni Sina Hastanesi’ndeki tedavinin akabinde Eskişehir Kent Hastanesi’ne sevk edilmişti. (AA) 

Saldırıya uğrayan Piiz kümesinin davulcusu Mehmet Dudarık’ın sıhhat durumuyla ilgili yeni açıklama

Piiz kümesinin davulcusu Mehmet Dudarık’ın akına uğradığı anların manzaraları yayınlandı

Piiz kümesinin bateristi Mehmet Dudarık’ı darbeden kuşkulu tutuklandı

Ankara’da darp edilen Piiz kümesinin bateristi Mehmet Dudarık, ağır bakıma kaldırıldı

Ankara’da darp edilen Piiz kümesinin bateristi Mehmet Dudarık’ın arkadaşı: Başına o kadar darbe alınca MS’i de tetikleniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir