Sporun Başkenti Kocaeli’nin Başarılı Sporcuları Başkan Büyükakın ile buluştu


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ulusal ve uluslararası şampiyonalarda Kocaeli’ni gururlandırarak başarılara imza atan sporcular ile bir araya geldi. Spor camiasının önemli ve başarılı isimlerini buluşturan etkinlikte konuşan Başkan Büyükakın, bu kentin çocuklarının başarılı sporcular olması ve onların diğer çocuklara rol model olabilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

 

BAŞARILI SPORCULAR BULUŞMASI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü ulusal ve uluslararası şampiyonalarda mücadele ederek madalyalar kazanan Kocaelili sporculara “Başarılı Sporcular Buluşması” etkinliği düzenledi. Antikkapı Restaurantta gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Ziyaülhak Sarıgül, Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın, Kocaelispor Alt Yapıdan Sorumlu Yönetici Rafet Kırgız, sporcular ve antrenörleri katıldı.

 

‘SPORUN BAŞKENTİ’ ÜNVANI EKLENDİ

Kocaeli Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, yapılan spor yatırımlarının ardından Kocaeli’nin pek çok güzel sıfatının yanına artık bir de ‘Sporun Başkenti’ ünvanının eklendiğini belirtti. Kocaeli gençliğine sporu sevdirmek ve özendirmek amacıyla birbirinden değerli organizasyonlar, turnuvalar ve kamplar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Büyükakın, “Tüm benliğimizle ve tüm birimlerimizle gençliğe en iyi hizmeti vermekteyiz. Onlara güzel bir gelecek hazırlamak, gençlerimizin kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri ve hedeflerine ulaşabilmeleri için, onlara her türlü desteği veriyor ve gece gündüz demeden tüm gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“SPOR YATIRIMLARINI ÖNEMSİYORUZ”

Geçmişteki yıllarda, yarınların teminatı olan gençlere yönelik eğitim yatırımlarının yanı sıra spor yatırımlarını da fazlasıyla önemsediklerinin altını çizen Başkan Büyükakın “Geldiğimiz noktada, şunu da sizlere rahatlıkla söyleyebilirim; Kocaeli’yi sporun başkenti olarak isimlendirmemize sebep olan aslında bizden ziyade diğer şehirlerin Kocaeli’ye sporun Başkenti demesinin temel sebebi sporcuya spor için gerekli olan alt yapı için üst düzeyde yatırım yapılmasıdır. Sporcunun önünün açılması için gerekli olan koşulların hazırlanmasına ilişkin desteklerimiz var. Gerçekten başka bir il ile kıyaslanabilecek ölçüde değil. Hani biz bunu yapıyoruz. Onlarda şunu şunu yapıyormuş gibi kıyaslayacağımız bir şehir de yok” şeklinde konuştu.

 

GENÇLER NE KADAR SPORA YAKINSA

Spor meselesinin sadece bir dalda başarı göstermekten ibaret olmadığının altını çizen Başkan Büyükakın, bir şehrin hatta bir ülkenin moralinin yükselmesi, arkadan gelen nesillerin başarılı sporculara bakarak bu yolda devam etmesi anlamında çok büyük katkılarının olduğunu belirtti. Bir ülke ve şehirdeki sportif başarıların o şehirdeki suç oranlarının azalmasına da katkısı olduğuna vurgu yapan Büyükakın “Ne alakası var diyeceksiniz. Yapılan araştırmalar bunları gösteriyor. Gençler ne kadar sporla yakın bağ içindelerse ne kadar hayatlarının erken çağlarında sporla buluşmuşlarsa spor kentin kültürü olmuşsa spor yapanların sayısı ne kadar fazlaysa o kentteki harmoni insanlar arasındaki uyum suç oranlarının düşüklüğünü de beraberinde getirir. Belki de en önemlisi güvendir. İnsanların birbirine karşı güveni, insanların birbirleri arasında adı konmamış bağlarla sağlanır” dedi.

 

ŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK KIYMETLİSİNİZ

İnsanların mükemmelin peşinden koşması gerektiğine dikkat çeken Başkan Büyükakın “İnsan mükemmel değil. Bende mükemmel değilim.  Sizde mükemmel değilsiniz. Sizler kendi yaptığınız spor dallarında mükemmelin peşinden koşmaya çalışıyorsunuz. Bizde aynısını yapmaya çalışıyoruz. Hep birlikte daha iyisini yapacağız. Şu ana kadar yaptıklarımızla Türkiye’nin her yerinde Kocaeli’nin sporun başkenti olarak anılmasını sağladık. Sizlerin başarılarıyla birlikte daha da başarılı işler yapmaya sizden sonraki kuşakların daha iyi yetişmesine vesile olacağız. Başarılarınızdan dolayı her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Şehrimiz ve ülkemiz için çok kıymetlisiniz. Sonu kadar sizin yanınızdayım” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE’DE ALINAN MADALYALARIN ÇOĞU KOCAELİ’DE

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın da Sporun başkenti Kocaeli’de spor yapmanın ve yapılan spor hizmetlerini görmenin kendisi ve tüm sporseverler için keyif verici olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de son bir, iki ayda başarı gösteren sporcuların çoğunun Kocaeli’den olması bizlere gurur veriyor. İşte bunun için sporun başkenti Kocaeli. Bu başarılar artarak devam edecek. Organizasyonlar devam edecek. Sporun başkenti Kocaeli’ye desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve nezdindeki tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

SPORU GERÇEKTEN SEVEN, DESTEKLEYEN BİRİSİ

Büyükşehir Belediye Başkanının böylesi güzel ve anlamlı bir programa davetinde bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren ve kendisinin de başarılı sporcular kadar heyecanlı olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Şampiyon Karateci Tuba Yakan, “Sporcu için takdir edilmek, teşvik edilmek ve yaptığın işin karşılığını almak kadar güzel bir şey yoktur. Bu tür programlar bizlerin takdir edilmesi adına çok önemlidir. Bizleri bu noktada teşvik etme gayretinde olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Kendisi sporu gerçekten seven, destekleyen birisi. Neler yapabiliriz? diye istişare eden, dertlenen birisi” şeklinde konuştu.

 

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER.

Konuşmaların ardından ulusal ve uluslararası şampiyonalarda Kocaeli’yi başarıyla temsil ederek madalya kazanan sporcular, Başkan Büyükakın ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir