Twitter çalışanları, ikramiyeleri ödemeyen şirkete dava açtı

Twitter çalışanları, çalışanlara hedeflenen fiyatın yüzde 50’sinin ödeneceği vaadine karşın 2022 ikramiyelerini ödemeyi reddettiği için şirkete dava açtı.

Bloomberg’te yer alan habere nazaran, Eski Kıdemli Tazminat Yöneticisi Mark Shobinger, mevcut ve eski çalışanlar ismine önerilen toplu dava şikayetini yaptı.

Twitter’ın yıllık olarak ödenmesi gereken nakit performans bonus planı, Elon Musk’ın şirketi Ekim ayında satın almasıyla durduruldu.

“MUSK DAİMA OLARAK KELAM VERDİ”

Çalışan, davada, “Hem Musk’ın satın alınmasından evvel hem de sonra, Twitter idaresi şirket çalışanlarına daima olarak 2022 için yıllık ikramiyelerinin Bonus Planı kapsamında ödeneceğine dair kelam verdi.” dedi.

Shobinger, şirket için çalışırken yönetici ve teşvik ödemesini denetlemekle görevlendirildi.

Shobinger, çalışanlarına verdiği çeşitli kelamlardan caydığı ve ikramiye ödemeyi reddettiği için işi bırakmaya karar verdi ve Twitter’a mukavele ihlali nedeniyle dava açtı.

Fortune, etkilenen çalışanlar ve ikramiyeleri için ödeme kelamı verilen yöneticiler ortasında eski Finans Yöneticisi Ned Segal’ın da olduğunu yazdı.

Business Insider’a nazaran Elon Musk, kısıtlı stok üniteleri de dahil olmak üzere çalışanları eksiksiz performans için ödüllendirme kelamı verdi.

Ancak mükafatlar yerine, çalışanlar toplumsal yardımlardan daha fazla kesinti aldı ve vaatler yerine getirilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir