Yeni bakanlardan teşekkür mesajları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Mehmet Özhaseki, toplumsal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine bakanlık görevini tevdi ettiğini anımsatarak, bugüne kadar olduğu üzere bugünden sonra da bütün bilgi, birikim ve deneyimle ülke ve kentler için çalışacaklarını belirtti.

Türkiye’nin şahlanış devrinde Türkiye Yüzyılı’nda aşkla çalışacaklarını tabir eden Özhaseki, “Başta afetzede kardeşlerimize kelam verdiğimiz üzere konutlarını en kısa müddette teslim edecek, İstanbul’u ve Türkiye’yi kentsel dönüşümle inançlı hale getireceğiz. Kentlerimizi yeşil dönüşümle 2053 vizyonumuza uygun bir halde hazırlayarak Türkiye Yüzyılı’nın kentlerini daima birlikte inşa edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühleri için şükranlarımı arz ediyorum. Yeni kabinemizin ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamız ismine hayırlılara vesile olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

İçişleri Bakanı olan Ali Yerlikaya, toplumsal medya hesabından, 26 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul’a atandığını hatırlatarak, “Bu akşam Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek tensipleriyle İçişleri Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımıza tensip ve takdirleri için şükranlarımı arz ediyorum.” bildirisini paylaştı.

Kültür ve Turizm Bakanı olarak yeniden atanan Mehmet Nuri Ersoy, toplumsal medya hesabından, “Yeni kabinemiz güzel olsun. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yeni kabinesinde bakanlık vazifesini tekrar şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden teşekkür ediyorum. Bu itimada layık olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.” paylaşımını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı olan Yusuf Tekin de toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, sıkıntı bir misyonun kendisine tevdi edildiğini belirtti.

Başta öğretmenler olmak üzere yönetimciler, idari işçi, özel öğretim kurumları, öğrenciler, veliler ve öteki paydaşlarla birlikte yeni Türkiye Yüzyılı’nın inşası için el ele, gönül gönüle çalışacaklarını bildiren Tekin, “Şahsıma yönelik inanç ve takviyesini her daim hissettiğim Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha şükranlarımı sunarım. Allah yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı olarak yeniden atanan Fahrettin Koca ise toplumsal medya hesabından, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın takdiri üzerine yeni kabinede Sağlık Bakanı görevini üstlenmiş bulunuyorum. İtimadı için kendilerine teşekkür ederim. Vazifemin bu periyodunda de aziz milletimize hizmeti hayatımın en üstün gayesi bileceğim. Sorumluluğum, milletimiz kadar büyüktür.” açıklamasında bulundu.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir